Napisy do filmów – cennik

Wycena napisów do filmów zawsze jest bezpłatna.

Nie wiesz, które napisy wybrać? Zapoznaj się z FAQ na dole strony lub Skontaktuj się z nami.

Napisy podstawowe
od 3,5 zł/min

  • Dowolny format napisów
  • Rozliczenie za minuty
  • Standard Netflixa
  • Szybka realizacja

Napisy rozszerzone
od 4,5 zł/min

  • Formatowanie tekstu według specyfikacji
  • Możliwość wtopienia napisów w film
  • Rozliczenie za minuty nagrania

Masz szczególne potrzeby? Zapraszamy do kontaktu.

Zamów napisy do filmu już teraz!

FAQs

Napisy podstawowe są doskonałym wyborem dla osób, które potrzebują standardowych napisów, takich jak spotyka się na YouTube. W treści pomijamy drobne pomyłki (zająknięcia, powtórzenia itp.), ale dbamy o staranne cięcie napisów i łamanie tekstu. Takie napisy dobrze wpływają na pozycjonowanie kanału na YouTube, ale nadają się też do spotów reklamowych i filmów branżowych. Ich wykonanie zajmuje mniej czasu, dlatego cena jest niższa.

Napisy rozszerzone powinny wybrać podmioty, które wymagają stworzenia napisów rozszerzonych (np. niektóre Gminy lub Powiaty) lub napisów specjalistycznych (np. dla osób niesłyszących, dla dzieci lub napisów przeznaczonych do tłumaczenia). Są one modyfikowane tak, aby spełniły swoje zadanie. Na przykład napisy do tłumaczenia są krótsze, tak, aby ułatwić pracę tłumaczom i pomóc oddać sens, a napisy dla dzieci zawierają krótsze linie, mniej tekstu i dodatkowe wyrażenia onomatopeiczne. Wymagają one więcej pracy, gdyż często treść końcowa różni się dość mocno od dosłownej transkrypcji.

Niekoniecznie, gdyż niektóre samorządy korzystają z systemów, które pozwalają na wyświetlanie informacji o tym, kto się wypowiada, a także wyświetlenie punktów sesji i innych ważnych dla odbiorcy informacji. Sporadyczne dźwięki poboczne, takie jak oklaski czy dźwięk dzwonka rozpoczynającego sesję, umieścimy w tekście nieodpłatnie.

Tak, chociaż tolerujemy zakłócenia, które pozwalają na swobodne zrozumienie narratora. Jeśli zastanawiasz się, czy będziesz musiał dopłacić za niską jakość dźwięku, to napisz do nas. Wykonamy dla Ciebie bezpłatną wycenę. Nagrania o niskiej jakości (w granicach słyszalności) opracowujemy za dopłatą 1zł netto za każdą rozpoczętą minutę nagrania.

Ile kosztują napisy do filmów?

Poniżej prezentujemy rozszerzony cennik napisów do filmów i transkrypcji w formie tabeli.

Rodzaj usługiCena netto
Napisy do filmu w formacie .srt lub innym (standard YouTube)3,5 zł/min
Napisy do filmu rozszerzone (gotowe do tłumaczenia, zgodne ze standardem WCAG 2.1 lub specyfikacją klienta)*4,5 zł/min
Napisy do filmu + artykuł na bloga tworzony na podstawie transkrypcji 6 zł/min
Transkrypcja bez napisów2,5 zł/min
Tabela zawierająca cennik napisów do filmu

*Ceny napisów wykonywanych według specyfikacji klienta podlegają oddzielnej wycenie. W przypadku tej usługi podany koszt jest orientacyjny.