Zamiana audio na tekst

Jak przetwarzamy pliki audio na tekst?

Zamieniamy audio na tekst w trzech krokach:

 • Za pomocą formularza kontaktowego przesyłasz plik audio online (za pomocą maila lub formularza kontaktowego) lub link do nagrania.
 • Ty decydujesz, czy z zapisu audio ma powstać transkrypcja (z kodami czasowymi lub bez), tekst blogowy, napisy do filmu, czy komplet napisy i tekst blogowy.
 • Wykorzystując profesjonalne narzędzia zamieniamy mp3 na tekst (spisujemy tekst dosłownie lub dokonujemy korekty).
 • Niezwłocznie po spisaniu nagrania przesyłamy transkrypcję audio (w formie pliku tekstowego) lub gotowe napisy (w formacie .srt lub innym wynikającym z zamówienia).

Po zakończeniu zlecenia otrzymujesz gotowy produkt (transkrypcję lub napisy), bez błędów – zgodny z Twoją specyfikacją i naszymi standardami pracy.

Proces przetwarzania audio na tekst
Czas potrzebny na przetworzenie pliku mp3 na tekst

Ile czasu zajmuje transkrypcja głosu na tekst?

Transkrypcja głosu na tekst to szybki proces, który częściowo można zautomatyzować. Przy dobrej jakości nagrania można zamienić plik audio na tekst w ciągu kilku – kilkunastu minut.

Po transkrypcji dźwięku na tekst za pomocą specjalistycznego oprogramowania, następuje właściwa część pracy, czyli przesłuchanie tekstu i poprawa błędów, a także dostosowanie go do specyfikacji zamówienia.

Właśnie ta część zajmuje najdłużej i w dużej mierze zależy od specyfiki tematu i jakości nagrania. Zwykle godzinne nagranie wymaga 2 do 6 godzin pracy, w zależności czy chodzi o wykonanie napisów, czy jedynie transkrypcji mp3 na tekst, a także od specyfikacji zamówienia.

Pliki audio, których transkrypcja wymaga więcej czasu, to te, w których wykorzystuje się specjalistyczne słownictwo, np. zapisy audio o tematyce naukowej, medycznej, historycznej. Więcej pracy wymagają też pliki .mp3/.mp4, w których lektor mówi niewyraźnie lub używa dużej ilości nazw własnych i mało popularnych imion i nazwisk.


Zamiana audio na tekst – cennik

Istnieje możliwość dokonania transkrypcji audio za pomocą bezpłatnych programów online lub za pomocą aplikacji. Dlatego nie bierzemy pieniędzy za automatyczną tranksrypcję audio na tekst. Płacisz jedynie za pracę, którą wykonujemy, żebyś miał pewność, że otrzymany dokument lub napisy zawierają dokładnie to, co mówi się w nagraniu, nie posiadają błędów i można je publikować online (w formie artykułu blogowego lub napisów do filmu) albo wykorzystać w pracy (w formie transkrypcji). Dlatego cennik transkrypcji dźwięku na tekst obejmuje trzy produkty: transkrypcję głosu na tekst, napisy do filmu i tekst na bloga.

Transkrypcja audio
od 2,5 zł/min

 • Tekst w formacie .docx i .rft
 • Transkrypcja dosłowna lub z drobną korektą
 • Ze znacznikami czasowymi lub bez
 • Szybka realizacja

Napisy do filmu
od 3,5 zł/min

 • Formatowanie tekstu według specyfikacji
 • Wygładzanie (korekta) tekstu
 • Możliwość redakcji tekstu pod kątem tłumaczenia

Tekst na bloga

od 5 zł/min

 • Wykonanie tekstu blogowego na podstawie transkrypcji
 • Długość tekstu blogowego zależna od długości nagrania i jego merytorycznej wartości.

Oferujemy też pakiety obejmujące kompleksową obsługę kanałów na Youtube i blogów firmowych.

Szybko i sprawnie

Dzięki za szybkie i sprawne dostarczenie napisów. Polecam firmę.
Będzie Ładnie
Produkcja filmowa