Istnieje kilka darmowych programów do scalania napisów z filmem i mnóstwo płatnych. Ponieważ funkcję łączenia napisów i filmu ma niemal każdy płatny program do edycji wideo, w tym wpisie skupimy się tylko i wyłącznie na darmowych rozwiązaniach. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Pierwszy program do scalania napisów z filmem – Subtitle Edit

Subtitle Edit jest moim ulubionym bezpłatnym programem do napisów, ponieważ umożliwia nie tylko stworzenie napisów, ale także scalenie ich z filmem, tłumaczenie, usunięcie popularnych błędów, pracę w kilka osób itp. Skupmy się jednak na tym programie jako narzędziu do łączenia filmów z napisami.

Aby połączyć napisy z filmem w Subtitle Edit, potrzebujesz:

 • napisów z kodami czasowymi
 • nagrania audio lub wideo.

Cały proces scalania napisów w tym programie wygląda następująco:

 1. Otwierasz plik wideo.
 2. Otwierasz plik z napisami.
 3. Klikasz przycisk „Wygeneruj wideo z wtopionymi napisami”.

Czas scalania napisów z filmem zależy od długości i jakości pliku wideo. Przed scaleniem pamiętaj, żeby sprawdzić, czy jakość napisów odpowiada Twoim oczekiwaniom. Po ich połączniu z nagraniem już nie będziesz mógł ich edytować.

Inne programy do łączenia napisów z filmem

Choć podany powyżej program jest najbardziej uniwersalnym narzędziem dedykowanym właśnie do obróbki napisów do filmów, to istnieją też inne rozwiązania deskopowe i online. Warto wspomnieć o takich narzędziach pozwalających na łączenie napisów z nagraniem jak:

 • Microsoft ClipChamp (darmowy program deskopowy)
 • DaVinci Resolve (darmowy zaawansowany edytor wideo)
 • CupCut
 • Happy Scribe (płatne narzędzie online).

Micorosoft ClipChamp pozwala na:

 • utworzenie transkrypcji i wygenerowanie pliku .srt (w języku polskim proces dość mocno odbiega od ideału, ale z czasem może to ulec poprawie)
 • tworzenie różnego rodzaju kolorowych napisów wtopionych w film.

Program DaVinci Resolv pozwala na:

 • wgranie pliku .srt i scalenie napisów z nagraniem wideo
 • edycję wyglądu napisów przed scaleniem i zmianę ich lokalizacji
Zobacz też:  Top 3 proste programy do tworzenia napisów do filmu
Edycja napisów w programie CupCut

Program CupCut w kontekście łączenia filmów z napisami oferuje zbliżone możliwości do tych, które oferuje DaVinci, ale jest znacznie prostszy w obsłudze. Obserwujcie tego bloga, bo w niedługim czasie udostępnimy materiały opisujące procesy w każdym z tych programów. A jeśli chciałbyś zamówić napisy do filmu – sprawdź cennik.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz