Prosty program do tworzenia napisów to taki, który osoba nie mającego doświadczenia będzie potrafiła obsługiwać. Obecnie na rynku istnieją zarówno darmowe, jak i płatne narzędzia do tworzenia napisów. Czym się różnią i które z nich wybrać?

Proste programy do tworzenia napisów

Najprostszym sposobem na stworzenie napisów jest zlecenie ich wykonania firmie oferującej transkrypcje. Naszą ofertę znajdziesz pod linkiem. Jeśli jednak z jakiś powodów chciałbyś zająć się tym osobiście, to polecamy wykorzystanie jednego z trzech narzędzi, z których pierwsze jest bezpłatne, drugie płatne, ale oferuje automatyczną transkrypcję, a trzecie nie zalicza się do prostych narzędzi, ale jest w zasadzie jedynym darmowym programem na komputer, który naszym zadaniem może opanować każdy. Oto lista 3 programów do tworzenia napisów:

  • YouTube Studio – narzędzie YouTube dla twórców,
  • HappyScribe – portal oferujący usługę tworzenia automatycznej transkrypcji,
  • Subtitle Edit – darmowy program komputerowy typu open source.

Proces tworzenia napisów w każdym z tych programów jest podobny i wymaga spisania tekstu i dodanie kolejnego napisu. Na platformie YouTube i HappyScribe odbywa się to za pomocą przycisku enter, a w programie Subtitle Edit z pomocą ustalonego skrótu klawiszowego lub myszki. Które z narzędzi jest najlepsze?

Prosty i darmowy program do tworzenie napisów online – YouTube Studio

Niedawno opisywaliśmy, jak dodać napisy do filmu na YT ręcznie, dlatego nie będziemy powtarzać tego tematu. Opiszemy jednak, dlaczego uważamy, że platforma YouTube to najlepszy wybór dla osób, które chcą same stworzyć napisy. Przede wszystkim:

  • jest ona bezpłatna,
  • oferuje dość intuicyjny edytor bez zbędnych funkcji (jest prosta w użytkowaniu),
  • masz możliwość publikowania nagrań na tej samej platformie.

Minusem YouTube Studio są:

  • dość ograniczone funkcje.

Uważamy, że osoby zaczynające przygody z napisami, powinny rozpocząć od tej platformy. Jeśli potrzebny jest prosty program do tworzenia napisów, to na początek polecamy YouTube Studio.

Zobacz też:  Darmowy program do scalania napisów z filmem - jaki wybrać?
Przykład prostego programu do tworzenia napisów do filmów YouTube Studio

Program HappyScribe do tworzenia automatycznych napisów do filmu

HappyScribe oferuje komfortowy edytor napisów i automatyczną transkrypcję. Spośród dostępnych rozwiązań wybraliśmy go, poniważ:

  • posiada edytor bardzo zbliżony do tego oferowanego przez YouTube,
  • posiada dobrze przemyślane skróty klawiszowe,
  • umożliwia dostosowanie podstawowych parametrów napisów,
  • posiada funkcję słownika, która umożliwia dodanie często występujących słów charakterystycznych dla danej branży,
  • oferuje najlepszą jakość automatycznych napisów, spośród testowanych rozwiązań.

Wadą HappyScribe jest:

  • stosunkowo wysoka cena w stosunku do potrzebnego nakładu pracy związanego z poprawianiem napisów,
  • dość niską jakość napisów, w szczególności w kontekście dzielenia tekstu w odpowiednim momencie, interpunkcji i kłopotów z mniej wyraźną mową.

Jeśli decydujesz się na automatyczną transkrypcję, rozważ, czy nie lepiej jest zlecić wykonanie napisów profesjonalnej firmie. HappyScribe oferuje usługę poprawy wygenerowanego tekstu, ale cena tej usługi jest nieadekwatnie wysoka. Możesz zobaczyć nasz cennik napisów do filmu i porównać ceny gotowych napisów wysokiej jakości z usługą oferowaną przez wspomnianą platformę.

Prosty program komputerowy do tworzenia napisów do filmu Subtitle Edit

Prosty program do tworzenie napisów na komputerze – Subtitle Edit

Program Subtitle Edit, mimo że oferuje zaawansowane opcje edycji napisów, pozostaje stosunkowo prostym narzędziem. Jego zaletą jest też cena – program jest dostępny całkowicie bezpłatnie. Można go pobrać ze strony https://www.nikse.dk/subtitleedit.

Zaletą Subtitle Edit jest bardzo proste dostosowywanie kodów czasowych i możliwość ustawienia własnych skrótów klawiszowych. Jeśli więc szukasz darmowego i stosunkowo prostego programu na komputer, w którym będziesz mógł stworzyć napisy do filmu, to polecamy Subtitle Edit.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz