Dodanie napisów do czyjegoś filmu na YouTube jest możliwe za pomocą konta menagera lub edytora napisów. Zarówno udzielenie uprawnień, jak i późniejsze dodanie napisów jest bardzo proste. Dokonuje się go w Studio YouTube. Zapoznaj się z poradnikiem!

Uwaga!

Stworzyliśmy też artykuły:

Dodawanie napisów do czyjegoś filmu na YT

Aby dodać napisy do czyjegoś filmu na YouTube musisz: 

  1. Otrzymać uprawnienia do wprowadzania zmian na koncie tej osoby, nie niższe niż edytora napisów. 
  2. Zaakceptować przydzielone uprawnienia przez klikniecie linku potwierdzającego, wysłanego we wiadomości e-mail.
  3. Otworzyć odpowiedni kanał w serwisie Studiu Twórców YouTube.
  4. Wybrać odpowiedni film w zakładce treści i kliknąć tytuł lub wejść w szczegóły filmu.
  5. Dodanie filmu jest możliwe z pomocą opcji napisy znajdującej się po prawej stronie pod filmem.

O tym, jak to wygląda z pozycji administratora mówiłem w filmie Menager dla konta YouTube, który znajdziecie poniżej. Wkrótce nagram też film, jak dodać napisy do czyjegoś filmu na YouTube po uzyskaniu uprawnień.

Aby dodać napisy do czyjegoś konta na YouTube, musisz mieć uprawnienia Edytora napisów lub menagera.

Dodawanie napisów do czyjegoś filmu bez dostępu do jego konta

Póki administrator nie przydzieli Tobie dostępu do swojego kanału, nie możesz dodać napisów do filmu na YouTube. Jeśli jednak chciałbyś obejrzeć jego film z napisami lub tłumaczeniem możesz wykorzystać jeszcze dwie opcje: 

  • automatyczne napisy generowane przez YouTube
  • automatyczne tłumaczenie. 

Automatycznie generowane napisy przez YouTube są dostępne na razie w języku angielskim, ale ta funkcje, choć niedoskonała, pozwala na włączenie automatycznego tłumaczenia na język polski, po wciśnięciu koła zębatego (przycisku ustawienia) i wybraniu napisy > przetłumacz automatycznie, a następnie jednego z dostępnych języków, np. języka polskiego. Oglądanie anglojęzycznego filmu z polskimi napisami jest zatem możliwe, nawet jeśli nie macie dostępu do konta administratora i nie możecie dodać napisów do filmu. Zapewne z czasem tłumaczenie będzie coraz wyższej jakości, na razie jednak czego nie zrozumiecie, musicie sobie dopowiedzieć.

Zamów napisy już teraz!

Powierzenie komuś dodawania napisów do filmu

Aby dowiedzieć się, jak powierzyć komuś dodawanie napisów do filmu, zapoznaj się z opublikowanym powyżej filmem lub skontaktuj się z nami za pomocą przycisku darmowa konsultacja. Skorzystaj z niego również wtedy, gdy potrzebujesz osoby, która stworzy i doda napisy do filmu na Twoim kanale. Zarządzamy kontami naszych klientów i w pełni przejmujemy zadania związane z publikowaniem napisów na YouTube, dodawaniem rozdziałów, odsyłaczy do innych filmów czy tworzeniem ciekawych opisów. Szczegóły znajdziesz na stronie z ofertą

Zobacz też:  Jak wstawić napisy do filmu na YouTube?

Podobne wpisy