Napisy do filmu na YouTube dodajesz w panelu studio.youtube.com. Strona ta umożliwia dodawanie treści, opisów i właśnie napisów. Możesz na niej dodać tekst do filmu na dwa sposoby. Omawiamy je w tym artykule.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć, jak dodać napisy do czyjegoś filmu na YouTube, to skorzystaj z tego linku.

Jak dodać napisy do filmu na YouTube z pliku?

Jeśli posiadasz napisy w formacie SRT lub innym akceptowanym przez YouTube, to możesz w krótkim czasie dodać napisy do filmu. W tym celu:

  1. Zaloguj się na stronę do panelu Studia YT – https://studio.youtube.com/
  2. Wybierz „Treści” z menu znajdującego się po lewej stronie.
Panel YouTube Studio

3. Wybierz film, do którego chcesz dodać napisy.

4. Wybierz „napisy” z menu znajdującego się po prawej stronie.

Dodawanie napisów na YT

5. Prześlij plik z napisami. Zmień język filmu, jeśli się nie zgadza.

Przesyłanie pliku z napisami na YT

Jak dodać napisy do filmu na YT ręcznie?

Aby dodać napisy do filmu na YT ręcznie przechodzisz dokładnie tę samą drogę, ale zamiast „prześlij plik”, klikasz „wpisz ręcznie”. Następnie odsłuchujesz nagranie i wprowadzasz tekst.

Początek napisów ustawiasz przez przesunięcie niebieskiej kreski znajdującej się na dole ekranu. Pomocne okazuje się widmo akustyczne (wykres dźwięku), które pokazuje, w którym momencie lektor zaczyna mówić.

Podczas wprowadzania napisów na YouTube ręcznie warto pamiętać, aby przed przejściem do kolejnego napisu ustawić koniec napisu, gdyż po kliknięciu ENTER kolejny napis zostanie dodany dopiero po zakończeniu poprzedniego. Podczas dodawania napisów pomocne okażą się skróty klawiszowe, których warto się nauczyć na pamięć.

Skróty przydatne podczas ręcznego dodawania napisów na YT

Inne sposoby wstawiania napisów do filmu na YouTube

Ręczne dodawanie napisów do filmu na YT nie jest najoptymalniejszym rozwiązaniem, gdyż edytor ten jest dość mało intuicyjny. Jeśli chcesz dokonać tego samodzielnie, to możesz wykorzystać bezpłatny program, taki jak Subtitle Edit, lub generator napisów. Warto jednak pamiętać, że pierwsze rozwiązanie jest czasochłonne, a jakość drugiego nadal pozostawia sporo do życzenia.

Zobacz też:  Jak dodać napisy do filmu na Facebooku?

Jeśli zależy ci na czasie i jakości zdecydowanie polecamy skorzystanie z naszych usług. Nasza transkrypcja filmu z YouTube wykonywana jest zgodnie ze standardami najpopularniejszych mediów streamingowych i pozostaje najkorzystniejszą ofertą na rynku pod kątem stosunku jakości do ceny. Dzięki możliwościom jakie daje funkcja dodawania uprawnień osoby współpracujące z nami mogą zlecić nam zarówno stworzenie napisów, jak i dodanie ich do filmu na YT.

Podobne wpisy